Desert cornulete fragede, cu rahat

de RODIMUR in Dulciuri, 17 Oct 2018 | 7346 vizualizari

COMENTARII (22)

vasimur 1

17.10.2018, 22:36

Valclaudia 1

18.10.2018, 06:43

am sosit sa ma indulcesc la prima ora....

RODIMUR 1

18.10.2018, 07:56

Mă bucur, Claudia! Te servesc cu mare drag...

gaby_duceag 1

18.10.2018, 08:51

Deci stiu si eu sa fac asa ceva? Nu tre' sa cer de la tine? ))))))))))
Ma bucur ca te-am inspirat! Foarte faine si fragede. <3

RODIMUR 1

18.10.2018, 09:06

Da, Gaby, la tine am găsit rețeta asta, pe care am modificat-o puțin, dar care mi-a ieșit perfect de fiecare dată. (Prima dată am folosit aluatul acesta în decembrie 2017, când încă nu eram prietene și când am umplut cornulețele cu gem de prune și nuci. Rețeta este postată și am pomenit despre tine și atunci...!) Mi s-a părut cea mai bună dintre toate acelea găsite pe net...Mulțumesc frumos!

gaby_duceag 1

18.10.2018, 09:46

Panacris 1

18.10.2018, 10:12

RODIMUR 1

18.10.2018, 10:27

Mulțumesc, Cristina!

Lau 1

18.10.2018, 12:41

trifadalia 1

18.10.2018, 12:41

delicioase

RODIMUR 1

18.10.2018, 13:12

Mulțumesc, Lau!

RODIMUR 1

18.10.2018, 13:14

Mulțumesc frumos, Dalia! Sunt atât de fragede și de bune, că nu pot să mă abțin de la a le devora pe toate, de îndată...!

Gherca Daniela 1

18.10.2018, 14:27

RODIMUR 1

18.10.2018, 14:56

Mulțumesc, Daniela!

Ancutsa 1

18.10.2018, 16:40

Foarte bune, si mie imi plac mult cele cu untura!

RODIMUR 1

18.10.2018, 17:20

Ancutsa, pe vremuri făceam cornulețe numai cu unt, pentru că mă gândeam că untura îmi va face rău la ficat. Și în general, nu găteam cu untură... Ei bine, mi-am dat seama, între timp, că nu-i așa, iar cornulețele cu untură sunt foarte bune și fragede, de se topesc în gură...!

Rahela Velicu 1

18.10.2018, 19:27

O, da, fragede si delicioase!

RODIMUR 1

18.10.2018, 19:40

Mulțumesc, Mimi! Nu ne săturăm de ele...

Rocsi 1

19.10.2018, 20:10

Cornuletele astea se topesc in gura! Eu zic ca sunt perfecte!

RODIMUR 1

19.10.2018, 20:42

Așa e, Rocsi, sunt foarte fragede și bune...Mulțumesc frumos pentru apreciere!

dantes 1

21.10.2018, 16:19

Bune!

RODIMUR 1

21.10.2018, 16:44

Mulțumesc frumos, Dantes!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase